שינוי וצמיחה / ציפי רמר

נדמה, שכולם מסכימים על כך, ששינוי הוא תהליך חיובי, שבסופו את/ה מגיע/ה לצמיחה והוא תורם להתפתחות האישית לסיפוק האישי ולהצלחה.

אז למה כל כך קשה לעשות אותו? למה רבה ההתנגדות לשינוי?

·         זה מפחיד

·         זה לא נוח

·         זה לא מוכר

·         זה כרוך באי ודאות

·         זה כרוך בסיכון, עלול לא להצליח

  נדרש הרבה אומץ וכוח נפשי כדי לעשות שינוי. כל שינוי. החל מהדברים הקלים לכאורה, שינוי בתספורת, שינוי בלבוש, בהופעה החיצונית, וכלה בדברים גדולים ומהותיים כמו שינוי במקום עבודה, שינוי בתחום לימודים, מקום מגורים, בחיים האישיים (נישואין, גירושין, לידות) וכד'.

  השינוי במהותו דומה לאיכות המים, כי הוא גורם לתזוזה של כל המערכות ועל ידי כך לזרימה, להפריה של האדמה ולצמיחה. בתהליך צמיחה, יוצא נבט מן הזרע, שבו גלום הפוטנציאל, אלמלא המים לעולם לא יבקע הנבט ויגדל להיות שתיל. אלמלא המים יישארו הזרעים באדמה כאבן שאין לה הופכין.

  בתהליך השינוי יש בטווח הקצר והמידי הרעה מסוימת, בגלל תהליך של הסתגלות, שיש לעבור , ואח"כ מגיעה ההטבה  בדרך כלל ,ולאט לאט מתחיל תהליך של צמיחה.

  כך גם בהומאופתיה הקלאסית, לאחר טיפול הומאופתי יש הרעה התחלתית, הגוף, הנפש והרוח חוברים יחד, וכדי לעשות סדר חדש הם "מנקים" את הישן וכל הרעלים מתחילים לצאת החוצה.

  תהליך זה של "ניקוי" אף שהוא חיובי- כרוך בסבל ובאי נוחות ( המלה מחלה   DISEASE= משמעותה אי נוחות), ואח"כ מרגע שנוצר סדר חדש מתחיל תהליך של הבראה המתבטא בהטבה ובהיעלמם של סימפטומים שונים.

  היופי בהומאופתיה- מעבר להיותה עדינה ומהירה בהשפעותיה, ללא תופעות לוואי, ועם תוצאות ארוכות טווח- זה שהיא משפיעה  על כח הרצון. פתאום רואים את הדרך ללא מיסוך של הרעלים, שקודם עטפו אותך ואתה נהיה "קל" יותר, העתיד נראה יותר ברור, והיכולת שלך לעשות שינויים הולכת וגדלה.

ישילדים, שיש להם קושי רב עם שינויים, אך יכולת ההסתגלות שלהם גדולה, מה שמעיד על בריאות טובה. מצד אחד כפעוטות הם נצמדים למה שקרוי "חפץ מעבר" וכל כניסה לגן חדש, או בי"ס מלווים בימים ארוכים של בכי עד ההסתגלות ( הרעה ואחריה הטבה).אני זוכרת שהחלפתי מכונית ועברתי מסקודה  ישנה לרכב בן שנתיים, והבן שלי אז בן 8 לא רצה לנסוע ברכב החדש. והתעקש לחזור לנסוע בסקודה הישנה והמוכרת.

  ההומאופתיה עושה חסד עם הילדים אך גם עם מבוגרים, שאין להם שינויים פתולוגים מרובים. חסד=מים. זרימה= שינוי והתחדשות. הם מגיבים היטב לטיפולים הומאופתיים, ומגיעים  איתם לתוצאות טובות ולאחוז ריפוי גבוה, במהירות ובהצלחה מרובה. לעומת זאת יש מבוגרים, שכבר טבועים בהם לפעמים באופן כרוני מחסומים, שיותר קשה להזיזם.

כדי להגיע לבריאות טובה יש אפוא צורך בשינוי.  להיות קצת יותר "ילדותי", לפתוח את הראש, לנקות אותו ולהביט קדימה.

 

לצאת לדרך גם אם היא לא מוכרת כדי למצוא תשובות…לחלום כדי שיהיה חלום להגשים… לצאת מאזור הנוחות כדי שיחול שינוי. קצת שינוי והחיים יחייכו!!!

כותבת המאמר: ציפי רמר, הומאופטית

"כי האדם עץ השדה" / תמר אשל

בימים של אביב, לרוב האנשים נעים לצאת לבלות בחיק הטבע. מזג האוויר נוח, הפריחה יפה וצבעונית, העצים מלבלבים והלב מלבב. אין...

סמואל האנמאן - חייו ופועלו / אליאב אלקיים

סמואל האנמאן, מגלה ההומאופטיה, נולד ב- 10 באפריל, 1755 במייזן שבגרמניה. מאביו שהיה אומן פורצלן למד האנמאן לדבוק תמיד בדרך האמת....

על אהבה, תקשורת בין-אישית והומאופטיה / תמר אשל

תקשורת בין אנשים היא הבסיס ליכולת הקיום וההישרדות של המין האנושי. מאז בריאת העולם ראה הבורא כי "לא טוב היות...

הקפה והאדם / ד"ר עידית ביאלה

על הקפה נאמרו דברים רבים ושונים. רבים טוענים כיום כי שתיית קפה מזיקה לבריאות, במיוחד כאשר נעשית בכמות מופרזת, ועדיין...
בנייה וקידום אתרים בנייה וקידום אתרים
on_sent_ok:ga('send', 'event', 'השארת פרטים', 'שליחה');